بحث شیرین انتخابات

این تب سبزی که همه جا رو گرفته زیادی داره بیمزه و لوث میشه!امروز تو خیابون جوونهایی رو دیدم که برای موسوی تبلیغ می کردن.راستش دلم سوخت برای مملکتی که این جوونها قراره پشت رییس جمهورشون باشه.چه قیافه های افتضاحی!چه رفتارهای سطح پایینی!کاش برای موسوی یه استدلال محکم به جز اینکه یار خاتمیه و یا نمیخوان فرد قبلی دوباره انتخاب بشه،داشتن!(من یه عده خاص رو دارم میگم!لطفا تعمیمش ندین به همه)
به هر جایی که گیرشون اومده یه نوار سبز زدن.پسره ٢۴-۵ ساله به زیپ شلوارش روبان سبز زده!!!یه موتوری دیدم که به دسته موتور پارچه سبز زده  و پلاک موتورش رو هم سبز کرده بود.کسی که ترک موتور نشسته بود یه فلفل دلمه ای دستش گرفته بود و از جلوی هر کسی که رد میشدن فلفل رو بالا می گرفت و داد میزد: موسوی!!!
فرهنگ ما اینه؟مایی که ادعای تمدن کهن داریم؟بعید نمیدونم با گوجه سبز و کاهو هم تبلیغ کنن!
من منکر مناظره خوب دیشب موسوی نمیشم اما نمیتونم به قدرت تکلم و بیانش بی اعتنا باشم!من نمیتونم پذیرای لرزش صدا و استرس ایشون باشم.
رای من موسوی نیست اما دوست ندارم وقتی هوادارانش برگه تبلیغاتیش رو پخش می کنن مدام بگن:(چیزه)! و بخندن!اینها کسانی هستن که از ترس رای مجدد نفر قبلی اومدن سراغ موسوی!
افسوس میخورم که بیان خاتمی کجا و موسوی کجا؟موسوی اگه رییس جمهور بشه چطور میخواد صحبت کنه؟صلابت در کلام داره؟
رای من موسوی نیست،اما اگه رییس جمهور بشه خوشحال میشم به شرطی که قدرتمند ظاهر بشه.به شرطی که آبروی ایران رو زنده کنه.به شرطی که بتونه همه کسانی رو که چه با دلیل چه بی دلیل پشتش بودن راضی کنه.به شرط اینکه کاری کنه که من افسوس بخورم چرا بهش رای ندادم.
من این مدت هربار که اسم موسوی در کنار خاتمی اومده و ربطشون دادن به هم و گفتن شباهت دارن،شاکی شدم و گفتم حکایت همون شعره که:
گیرم پدر تو بود فاضل
از فضل پدر تو را چه حاصل
حالا میگم امیدوارم اگه موسوی رییس جمهور شد با برنامه ها و کارهاش من پشیمون بشم از حرفم!و به تمام کسانیکه آگاهانه و مستدل بهش رای دادن غبطه بخورم.

/ 8 نظر / 15 بازدید
حلقه طلایی

بحث داغ وبلاگت بسیار خوب و به موقعست. ممنون از مطلبت. منتظر قدم گرمت در بحث ازدواج هماهنگ هستم.

رضا

پارچه سبز چه منافاتی با تمدن چندین هزار ساله داره؟ حوصله نوشتن ندارم وگر نه برا هر جمله شما جواب دارم موفق باشید خداوند به کروبی زبان فصیح عنایت فرماید

امین ب

بله بله ، دقیقا ! فقط کروبی :))

دناتا

ولله چی بگم؟[خنثی] به قول تو خوب باشه رای بیاره ما هم خوشحال میشیم.

علی

نگاهی به متن صحبت های آقای خاتمی در باره ی میرحسین بنداز...بالاخره نقاط قوتی هم در ایشون هست که برای شرایط کنونی لازمه.و همه نقاط ضعفی دارند البته. راجع به اتفاقاتی که در ایام قبل انتخابات میافته و رفتارهای بد یا سطح پایینی هم که میبینید به نظر من این پتانسیل تو مردم ما وجود داره که هر پدیده ای رو به موضوعی برای تفریح تبدیل کنند.مگه مسایل مذهبی و روزایی مثل عاشورا تاسوعا این حالت رو نداره؟...مگه بعد از برد های تیم ملی این اتفاق نمیافته؟...مگه مردم بعد از چندین سال جنگ و شرایط عبوس جامعه سر هر موضوعی این کارناوال ها رو راه نمیندازند؟..نمیخوام بگم این خصلت خوبه یا بد میخوام بگم ربطی به انتخابات و موسوی نداره.اون شعور سیاسی که مد نظر شماست تقریبا" میتونم بگم با درصد بالا در هیچ کشوری وجود نداره.تازه ما که 30 ساله اصلا" تجربه ی انتخاب ریاست جمهوری داریم. در کل به نظرم میاد این مسایل چیزایی است که اگه بخواهیم ازش آزار ببینیم باید از نحوه ی رستوران رفتن و پارک رفتن و مراسم عروسی و....هر چیز دیگه ای در رفتار مردم آزار ببینیم.این قضایا باید به تدریج و با تغییر عمیق در باور ها و رفتار گروه های مرجع عوض بشه

علی

اگر روزی رسید که در همین وبلاگها مخالف بودن آرا منجر به درگیری کلامی نشد و همه ی ما تونستیم حرفمون رو بدون عصبیت و به دور از توهین به دیگری بزنیم مطمین باش سالهاست که اون موتور سوار فلفل سبز رو بی خیال شده.چند تا وبلاگ تو همین چند روزه ازبحث نهاد سازی در برنامه های موسوی برای اجرای خصوصی سازی حرف زدن و چند تا راجع به چیز چیز گفتنش نوشتن؟...فکر میکنی خیلی با اون قضیه فلفل سبز فرق داره؟...باور کن نه.حداقل اون فلفل سبزیه امکان خوندن بیشتر و وقت گذاشتن برای تحقیق راجع به برنامه ها رو نداره ولی ما وبلاگ نویس ها چی؟دوست من 4 سال غبطه خوردیم.الان وقت تاثیر بیشتر با احتمال خطا و پذیرفتن مسولیته به نظر من. میبخشی پر حرفی کردم.

امیر

حالا یه چیز بامزه بگم که دوسه روزه افتاده سر زبونم. اون شب که ملت ریخته بودن خیابون یه عده شعار میدادن "چیز، چیز"! یه عده هم شعار میدادن دولت سیب زمینی " چیز" م براش زیاده!!!

امیر

البته کاری به مقایسه خاتمی و موسوی و اینکه طرفداران نامزدها مخصوصا" موسوی چرا این دوره میخوان به نامزد مورد نظرشون رای بدن ندارم. اینجانب هنوز هم ارادت خاصی به خاتمی ندارم. اطراف موسوی هم الان 72 ملت شده که امیدوارم بحث سهم خواهی و همون جریانات زمان خاتمی ( که نتونست اخرش جمع کنه) اتفاق نیفته. ولی خوب ملت کلا" دنبال هیجانن. من خودم یه نفر رو میشناسم که هر روز طرفدار یه نفره و هر روز رایش رو عوض میکنه و مطمئنم آخرش هم سفید رای میده! یعنی خدای تحلیل!!!